Uwaga, rozlicz sam swój PIT – przekaż 1 % podatku Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy KRS Pomorskiej Fundacji edukacji i Pracy : 0000337122

W ubiegłym roku wprowadzono zmiany rozliczenia podatku PIT, które w 2020 roku nadal obowiązują, a mianowicie:  Krajowa Administracja Skarbowa  przygotuje dla wszystkich pracowników wypełnione roczne zeznanie podatkowe za 2019 r. , bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika.  Od 15 lutego do 30 kwietnia każdy pracujący podatnik (zmiana nie dotyczy działalności gospodarczej)  będzie się mógł zapoznać ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym.

W tym czasie osoby, które chcą przekazać Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy 1 % podatku dochodowego mogą wpisać w swój PIT nr KRS Fundacji, wtedy urzędy skarbowe przekażą pieniądze organizacji.

KRS Pomorskiej Fundacji edukacji i Pracy : 0000337122

„podatnicy nie będą musieli samodzielnie sporządzać zeznań podatkowych – zostaną one sporządzone przez KAS i udostępnione podatnikom na Portalu Podatkowym. W takim zeznaniu będą oni mogli wskazać lub zaktualizować numeru rachunku osobistego zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty. Dodatkowo podatnicy, którzy złożą zeznanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, otrzymają szybszy zwrot nadpłaty – maksymalnie w terminie 45. dni od złożenia zeznania.” (za: /www.mf.gov.pl).