Uczniowie w Wąglikowicach są EKO

Projekt „Słońce, wiatr i woda – energii nam doda” realizowany przez Pomorską Fundację Edukacji i Pracy, a współfinansowany przez Fundację PGE, którego celem jest edukacja ekologiczna młodzieży ze szkoły podstawowej w Wąglikowicach zbliża się do końca.

Ostatnie i najprzyjemniejsze wydarzenie odbyło się w  dniu 15  marca 2024 – najbardziej ekologicznie zaangażowani uczniowie odebrali nagrody w konkursie literackim pn. Na co komu prąd?  

Pierwsze miejsce zdobył Stanisław Mironowicz za rozprawkę, w której odniósł się do tytułu konkursu, a skoncentrował się na roli prądu we współczesnym świecie zaczynając od roli prądu jako napędu dla wielu dziedzin gospodarki, poprzez jego niezbędność dla działania internetu i systemów informatycznych, a na medycynie i zachowaniu dobrostanu ciała ludzkiego kończąc. Drugie miejsce zajął Wiktor Kleinschmidt, który w swojej wypowiedzi opisał konieczność upowszechniania odnawialnych źródeł energii wiatru, wody i słońca.  Trzecie miejsce zajęła Michalina Majkowska, której praca skupiła się na zastosowaniu prądu w życiu codziennym oraz na tym jak by wyglądała nasza rzeczywistość gdyby prądu nie było. Za pierwsze miejsce nagrodą był tablet, za drugie zegarek smar watch, a za trzecie słuchawki bezprzewodowe. Oprócz nagród rzeczowych fragmenty nagrodzonych prac zostaną opublikowanie w Magazynie Solidarność.

Nagrody wręczał Krzysztof Dośla – przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, oraz Renata Tkaczyk – przedstawicielka Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy.

Uczniom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a gronu pedagogicznemu  tak zdolnej młodzieży.

R.Tkaczyk

Media społecznościowe: