Kiermasz, kiermasz

Kolejny Mikołajkowy kiermasz charytatywny odbył się w dniu 4 grudnia 2023 roku. Jak zawsze kiermaszowe stoisko z rękodziełem i unikatowymi domowym przetworami wabiło kupujących przed salą Akwen w Gdańsku. Na kiermaszu członkowie Zarządu Regionu Gdańskiego oraz pracownicy Zarządu Regionu Gdańskiego i Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i goście mogli nabyć rękodzieło i przetwory domowe wykonane przez zacne gospodynie i gospodarzy, członków i sympatyków NSZZ „Solidarność”. Spożywcze przetwory domowe często wykonane według tradycyjnych rodzinnych receptur i ręcznie wykonane świąteczne dekoracje, będą ozdobą tegorocznych bożonarodzeniowych stołów. Bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy przekazali dary na kiermasz, a w szczególności: członkom Sekcji Regionalnej Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”, pracownikom Biur Zarządu Regionu i Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” wolontariuszkom pomagającym dekorować sprzedawane produkty i nabywcom. Dochód z kiermaszu wyniósł 1010 zł, pieniądze zasilą przyszłoroczny Fundusz Stypendialny.